Mahjong w komputerowym wydaniu

Nie da się ukryć iż wśród gier komputerowych panuje ogromna różnorodność. Z jednej strony możemy śmiało powiedzieć iż do naszej dyspozycji są wysokobudżetowe produkcje które osiągają budżety jak wielkie filmy najlepszych reżyserów, a z drugiej strony popularne zdarzają się być także undergroundowe projekty tworzone przez jedną osobę – choćby fenomen Minecraftu jest tutaj znakomitym przykładem.

Dzieje się tak gdyż na różny nastrój chcemy różnych gier, różne osoby także celują w różne emocje związane z grami, dlatego też choćby popularny jest komputerowy mahjong.

mahjong

Ta tradycyjna wschodnioazjatycka gra liczy sobie wiele lat, teraz natomiast podbija wirtualny świat. Mahjong to gra przy której znakomicie możemy się zrelaksować, nie wywoła ona u nas jakichś wielkich emocji z pewnością tak jak to mogą mieć przykładowo strzelanki czy gry zręcznościowe, jednak są bardzo skutecznym pochłaniaczem czasu przy którym możemy odpocząć. Także niebagatelną kwestią jest iż Mahjong, w przeciwieństwie do wielu gier, niesie za sobą walory dla naszego umysłu, zarówno bowiem wyrabia opanowanie, jak i w dużej mierze poprawia naszą koncentrację – a przecież z tym coraz w naszych czasach trudniej co pokazują choćby zastraszająco niskie wyniki czytelnictwa.

Dużą zaletą mahjonga jest również fakt iż gra tego typu nie będzie specjalnie obciążająca dla komputera, dlatego odpalimy ją zarówno na starych modelach, jak i na telefonach komórkowych znajdziemy takową wersję, czy też bez instalacji zagramy prosto z przeglądarki.